KUYAP heyeti CRYOCAN’ı ziyaret etti. – Cryocan
Cryocan kalitesi ihracattaki en büyük artımız.
12 Nisan 2016
Yeni Üretim Yatırımlarıyla Vites Büyüten Cryocan
12 Nisan 2016

Türkiye’de belirlenen 15 ilde, işletmelerin çalışan ve işverenlerinin, insan kaynaklarına yatırım yoluyla küresel ekonomideki değişimlere uyum yeteneklerinin arttırılmasını hedefleyen KUYAP Projesi’nin (KUYAP) faaliyetleri sürüyor.

(KUYAP) faaliyetleri sürüyor.

Bu bağlamda Doğu Marmara Abigem ev sahipliğinde, Elâzığ ve Malatya illerinden gelen işveren ve çalışanlardan oluşan 20 kişilik heyet, TOBB temsilcisi Burcu Atılgan, Abigem Doğu Marmara proje uzmanı Pınar Ozbay ve Kuyap proje koordinatörleri Emine Yüksel Simdivar ve Bugra Barlas gerçekleştirdikleri is ziyaretleri kapsamında; 19.10.2013 tarihinde Marmara bölgesinde konusu; Gelişmekte olan kobi yöneticilerinin ve yönetim yapılarının incelenmesi olan ve 200 firmaya yapılan bir ankette KOCAELİNİN YÜKSELEN FİRMASI olarak seçilen Gebze bölgesinin önemli firmalarından olan CRYOCAN’i ziyaret ettiler.

11. 12.2014 tarihinde Kuyap Projesinin 2. Etap Ziyaretinde, KOCAELİNİN METAL SANAYİ SEKTÖRÜNDE EN BAŞARILI FİRMASININ BAŞARILI YÖNETİCİ VE EKİBİ ile tanışıp, Kalite Yönetim Temsilcisi Tuba Özçiçek’ in yaptığı sunumun ardından Genel Müdür Yardımcısı Kemal Urhan ve Genel Müdür Tekin Urhan ile firma faaliyetleri hakkında geniş çaplı bir sohbet gerçekleştirdiler. Ziyaretçiler firma yetkililerine teşekkürlerini ileterek, yenilikçi yapısı, büyüme hızı ve operasyonel faaliyetleri ile Türkiye’nin örnek firmalarından olan CRYOCAN’i yakından tanıma fırsatı bulmanın kendileri için çok faydalı olduğunu belirttiler.

KUYAP’IN AMACI;

TOBB tarafından yürütülen KUYAP Projesi, uygulandığı illerde (Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon, Kayseri, Van, Kastamonu, Sivas, Samsun, Gaziantep, Kars, Erzurum, Kahramanmaraş ve Batman), işletmeleri küresel iş ortamına hazırlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda, hem işveren ve çalışanlara genel ve mesleki alanlarda eğitimler verilecek, hem de Ticaret ve/veya Sanayi Odaları’nın eğitim alanında kurumsallaşmaları ve birer eğitim üssü haline gelmeleri yönünde önemli bir adım atılmış olacak. Projenin sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) – Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı – İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi (İKG-PRO)’dir. Projenin uygulanmasında teknik destek PLANET (Yunanistan), IDI (İrlanda), EURECNA (İtalya), DIALOGOS (Yunanistan) ve MAKRO (Türkiye) konsorsiyumu tarafından sağlanıyor.

 

Haber Kaynağı : http://yenigebze.com.tr/Haber-12569-kuyap-heyeti-cryocani-ziyaret-etti.html