Cryocan kalitesi ihracattaki en büyük artımız. – Cryocan
Cryocan’a inovasyon ödülü
16 Kasım 2015
KUYAP heyeti CRYOCAN’ı ziyaret etti.
12 Nisan 2016

Cryocan’ın Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Kemal Urhan’la geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Irak Mega Project’te bir araya geldik.

Cryocan’ın Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Kemal Urhan’la geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Irak Mega Project’te bir araya geldik. Cryocan’ın yurtdışı pazarlarında gösterdiği faaliyetlerle ilgili açıklamalar yapan Urhan, “İster Ortadoğu, ister Avrupa pazarı olsun, faaliyet gösterdiğimiz alanda bayilik sisteminden çok partnerlik sistemiyle hareket ediyoruz. İlişkilerimiz sadece üretici ve satın almanın dışında, karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak gelişiyor” dedi.

Kriyojenik tanklar ve basınçlı kaplar imalatında hizmet veren ve Mart 2011’e kadar üretim kapasitesinin büyük bir kısmını yurt içi ve yurt dışı siparişlerine ayıran Cryocan, 1976 yılında  faaliyetlerine başlayan Can Grup’un enerji piyasasına ürün ve hizmet sunan beş şirketinden biri. İzmit Gebze’de bulunan modern üretim tesislerinde üretim yapan Cryocan, geçtiğimiz hafta düzenlenen Irak Mega Project Fuarı’na katıldı. Ziyaret ettiğimiz Cryocan Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Kemal Urhan, Cryocan’ın yurtdışı faaliyetleri hakkında bilgi verdi.  “Cryocan’ın öncelikli hedefi yurtdışında satış organizasyonunda bulunmak” diyen Urhan, “Şu an çok hareket-li olduğu için önceliğimizde Avrupa var ama Orta Doğu da çok önemsediğimiz bir bölge. Orta Doğu’ya yönelik nelerin yapılabileceğini tartışıyoruz. Ama bu durum bayilik sisteminden çok partnerlik sisteminde olmalı kanaatindeyiz. Sadece sağlayıcı, üretici ve satın alan ilişkisinden çok, karşılıklı çözümler üretip sorun çözen taraflar haline gelerek karşılıklı fikir alışverişi kuruyoruz. Yalnızca tank üreticisi olarak değil sistemsel çözümler üreten bir grup olarak hareket ediyoruz. Satışlarımızı bu ilişkiler üzerine kurarak gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Dünyadaki tüm standartlarda üretim yapabilecek ekibimiz var”

Faaliyet gösterdikleri ve göstermeyi planladıkları yurtdışı pazarlar hakkında bilgi veren Urhan, “Avrupa’ya dönük çalışma ve partnerliklerimiz var. Bununla beraber Ortadoğu da Suriye, İran, Irak, Yemen, Afrika Bölgesi’nde Nijerya, Cezayir, Kenya gibi bölgelerde ilişkilerimiz mevcut. Sertifikasyon alanında dünyada belli başlı standartlar var. Kalite sistemimizin oluşmasında çok emek verdik. Bu noktaya gelinceye kadar ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Dünyadaki tüm standartlarda üretim yapabilecek ekibimiz var. Fabrikaya özel verilen olduğu gibi ürüne özel verilen sertifikalar da var. Bu standartların tamamına göre üretim yapabilecek kabiliyete sahibiz” dedi.

“Daha çok yeni gelişen pazarlara ilgi duyuyoruz”

“Başarlı olabilmek için hizmet ettiğiniz pazara sağladığınız katkılar önemlidir” diyen Urhan, “Bu anlamda ensek çözümlere sahibiz. Diğer firmalarımızın da deneyimi ve birikimi bizlere çok yardımcı oluyor. Daha çok yeni gelişen yerlere ilgi duyuyoruz. Onlara yönelik satış pazarlama faaliyetleri sürdürüyoruz. Çünkü yeni gelişen pazarlar kendi bünyelerinde geniş potansiyele sahip oluyor” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı : http://yenigebze.com.tr/Haber-12569-kuyap-heyeti-cryocani-ziyaret-etti.html