TOBB – Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu
23 Mayıs 2017
“Her ağaç her iklimde yetişmez, bu ne ağacın suçudur, ne de iklimin…”/ HRdergi
13 Temmuz 2017

Cryocan, yılın büyük ödülüne layık görüldü.

Kocaeli Sanayi Odası ,“9.Sektörel Performans Değerlendirme” ödül Töreni Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleştirildi. CRYOCAN, yılın Kobi büyük ödülüne layık görüldü. CRYOCAN adına ödülü TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve KSO Meclis Başkanı’nın elinden Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Urhan aldı.

“DAHA GİDECEK ÇOK YOLUMUZ VAR”

Törende KOBİ büyük ödülüne layık Görülen CRYOCAN Gebze‘de üç ayrı tesiste Akaryakıt ve LPG treyleri ve Depolama tesisleri üretmekte. Verimlilik, İstihdam, Yenilikçilik ve Markalaşma, Finansal Sonuçlar, Dış Ticaret, Topluma Katkı ve Çevre, Çalışanların Geliştirilmesi ve Bilinçlendirilmesi kategorilerinin hepsi sebebiyle ödüle layık görülen CRYOCAN’ın Yönetim Kurulu Başkanı Urhan 2015 yılında büyümelerinin % 70 oranında olduğunu 2016 yılında da bu oranın % 65 düzeyinde olacağını ifade etti.

İhracatın ciroya oranının da %70 olduğunu kaydeden Urhan tüm sanayicilerin frene basmadan tam gaz ihracata yönelmeleri gerektiğini, kriz söylemleri yerine yeni Pazar arayışlarına odaklanmalarını ancak bu arada nakit akışı ve finansı da gözden kaçırmamaları gerektiğini ifade etti. Bu ve benzeri ödüllerin  her zaman bir motivasyon kaynağı olduğunu belirten Urhan , “ Biz geçen sene Tepav’ın yaptığı araştırma sonucu en hızlı büyüyen ilk 100 ödülünü almıştık. Bu sene de KSO öncülüğünde ve PWC danışmanlığı ile ciddi bir jüri tarafından verilen bu ödül bizleri daha da kamçıladı. Başarının devamını sağlamak için daha gidecek çok yolumuz var” dedi.