Yeni Ödüller, yeni heyecanlar…
9 Kasım 2017
Daha gidecek çok yolumuz var…
11 Aralık 2017

Cryocan Yönetim Kurulu Başkanımız Tekin Urhan 24 Kasım Cuma günü İstanbul Ticaret Üniversitesinde Aile Şirketlerinde Kurumsal Yönetim paneline katıldı. Panelde, TAİDER Aile işletmeleri derneği amacı, faaliyetleri ve Aile işletmelerinde kurumsallaşma süreçleri hakkında konuşuldu.

Katılımın yoğun olduğu panelde, bol soru yağmuruna tutulan Cryocan Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Urhan, Serra Soysal Koyuncu (Petroyağ Yönetim Kurulu Üyesi) ve Vefa Reşat Moral (Moral Hukuk Bürosu Yönetici Ortak) dikkat çekici ve önemli tavsiyelerde bulundular.

Paneli dinleyen öğrenciler arasında en dikkat çekici sorulardan bir tanesi de “aile işletmelerinde çocuklar farklı bir işte çalışmak isterlerse nasıl bakılıyor?” oldu. Soruya esprili ve yaşanmış hikayelerden oluşan örneklerle cevaplar verildi.

Tekin Urhan aile şirketlerinde kurumsallaşmanın gelecek nesillere devri ve hesap verilebilirliği için çok önemli olduğunu belirtti. Bu konuyu Cryocan’ın kurumsallaşma sürecindeki kilometre taşlarından örnekler vererek betimledi.